Какви са целите и очакванията за волейболните национали преди Лигата на нациите - Джанлоренцо Бленджини и звездите на отбора с отговорите

Борнемут се разправи с Шефилд Юнайтед за първата си победа като гост, Клуйверт вече има голове в петте топ първенства

Борнемут записа първата си победа като гост в Премиър лийг от началото на сезона, след като надделя по категоричен начин с 3:1 над Шефилд Юнайтед на „Брамал Лейн“. След този успех „черешките“ са вече на седем точки над зоната на изпадащите, докато „остриетата“ са на предпоследната позиция.

В 12-ата минута Семеньо видя спринта на Тавърниер и го намери в наказателното поле. Халфът си пое добре с десния крак, след което стреля с левия в близкия ъгъл за 0:1. Точно преди почивката Джъстин Клуйверт удвои преднината на „черешките“. Фодерингам сгреши и подари топката на нидерландеца, който стреля в опразнената врата. Така Клуйверт стана едва третият играч, който се разписва и в петте топ първенства на Европа. До момента това бяха правили само Флорин Радучою и Стеван Йоветич. Преднината на гостите бе напълно заслужена, а при прибирането на Шефилд Юнайтед в тунела феновете на домакините освиркаха „остриетата“.

В 51-вата минута Тавърниър сложи окончателно точка на спора, след като отблизо засече центриране на Смит.

В седмата минута на добавеното време Макбърни отбеляза почетния гол за домакините, засичайки с глава центриране на Балдок.

Снимки: Imago