Северна Ирландия записа победа за престиж срещу Дания

Северна Ирландия завърши европейските квалификации с победа с 2:0 над Дания. Това бе успех само за престиж за играчите на Майкъл О'Нийл, тъй като те отдавна нямаха шансове за класиране за финалите, докато пък "червеният динамит" вече бе подпечатал своите визи за Германия и нямаше нужда да се хвърля с пълни сили в този мач.

Домакините поведоха в резултата в 60-ата минута. Айзък Прайс получи пас в наказателното поле и без забавяне стреля в близкия ъгъл за 1:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 81-вата минута резултатът бе удвоен след хубава контраатака. Конър МакМенамън бе изведен в предни позизии и подаде успоредно на голлинията към Дион Чарлс, който засече топката във вратата за 2:0.

Така Северна Ирландия завърши на 5-тото място в групата с 9 спечелени точки. Дания пък остана на 1-вата позиция с 22 точки.