Казахстан си изпълни задачата срещу Сан Марино и продължава да мечтае за Евро 2024

Националният отбор на Казахстан записа очаквана победа с 3:1 над гостуващия Сан Марино в предпоследния девети кръг от квалификациите за Евро 2024.

Ислам Чесноков откри резултата в 19-ата минута, когато беше точен със страхотен удар от границата на наказателното поле. В 51-вата минута именно Чесноков получи дълъг пас от Сергей Малий и с далечен шут отбеляза втория си гол в срещата. Девет минути по-късно Симоне Франциози намали изоставането на гостите, разписвайки се с глава след центриране от фал. В самия край на редовното време Самуел Панкоти извърши нарушение срещу Арман Кенесов и след проверка с ВАР главният съдия посочи бялата точка в полза на домакините. Абат Аймбетов пък реализира дузпата за крайното 3:1.

Така третият в група Н Казахстан събра 18 точки и се доближи само на една от лидерите Словения и Дания преди сблъсъка помежду им тази вечер в Копенхаген. От друга страна, Сан Марино остана на дъното без актив.