Дания едва би един от най-слабите отбори в света

Дания изправи на нокти феновете си с безобразно представяне срещу аутсайдера Сан Марино в мач от група "Н" на евроквалификациите. Съставът на Каспер Юлманд трябваше да трепери до 70-ата минута, когато резервата Юсуф Поулсен донесе победата с 2:1. Другото попадение за "червения динамит" реализира Расмус Хойлунд малко преди почивката.

Измъченият успех остави датчаните начело в групата с равен брой точки със Словения - по 19. На 17 ноември двата тима ще се изправят в пряк сблъсък в Копенхаген. Три дни по-късно Дания приключва кампанията си с гостуване на Северна Ирландия.

Датчаните играха вяло от самото начало и за цялото първо полувреме отправиха само един точен удар към вратата на Елия Бенедетини, но той се превърна в гол. Негов автор стана Хойлунд в 42-ата минута след асистенция на Мохамед Дарами.

След час игра лошо изчистена от Йоаким Андерсен топка попадна на крака на Алесандро Голинучи и той стреля, а намесата на Симон Кяер малко пред голлинията не предотврати гола. Това беше първо попадение за Сан Марино в официален мач от две години насам.

До по-голяма сензация не се стигна и Дания все пак измъкна победата срещу отбора, заемащ последното 207-о място в ранглистата на ФИФА.

Появилият се от пейката Поулсен се възползва от хубаво центриране на Йонас Винд в 70-ата минута и донесе трите точки на дтачаните.

Сан Марино е на дъното в групата с 0 точки и голова разлика 1:26. Това са най-лошите показатели сред всички отбори в квалификациите за Евро 2024.

Снимка 3: scanpix