Катандзаро разби Специя, българите не играха

Новакът в Серия "Б" Катандзаро разгроми с 3:0 изпадналия от елита Специя в среща от 3-ия кръг на първенството. Димо Кръстев остана на пейката за домакините и още чака дебюта си във второто ниво на италианския футбол. За Специя пък не игра доскоро контузеният Петко Христов.

Преди почивката Лука Моро пропусна дузпа за гостите, а през второто полувреме Катандзаро се възползва максимално от шансовете си и постигна впечатляваща победа. Резултата откри Томазо Биаши в 52-ата минута, Димитриос Николау си вкара автогол в 59-ата, а Марко Помпети довърши Специя в 73-ата. В добавеното време Андреа Оливери от Катандзаро получи червен картон.

Тимът на Винченцо Виварини е трети в класирането със 7 точки, колкото има и Венеция след победата с 2:1 над Сампдория като гост. Кристиан Гюткяер и Танър Тесман осигуриха обрата в полза на Венеция срещу отбора на Андреа Пирло, който стартира кампанията с равенство и две поражения. Лидер в Серия "Б" с пълен актив от 9 точки е Парма.