Алекс Петков и Шльонск дръпнаха с 4 точки на върха в Полша

Бившият защитник на Левски и Арда Алекс Петков изигра поредния си силен мач с екипа на Шльонск в послкото първенство. Отборът от Вроцлав постигна ценна победа с 1:0 при визитата си на Краковия, макар че завърши с 9 човека. По този начин възпитаниците на старши треньора Яцек Магиера увеличиха аванса си пред втория в класирането Ягелония на 4 точки.

Краковия се намираше непосредствено над зоната на изпадащите и се надяваше да вземе нещо от домакинството на лидера в подреждането. Шльонск обаче стартира със самочувствие и откри резултата в 16-ата минута. Точен беше испанският нападател Науел Лейва. Малко преди това бранител на гостите изчисти топката пред самата голлиния.

Веднага след гола вратарят на Шльонск Рафал Лешчински спаси удар отблизо на Патрик Макух. Яни Атанасов също пропусна да изравни, а натискът на Краковия се усили през второто полувреме. В 52-ата минута голмайсторът Лейва беше фаулиран, след което удари с глава играча на домакините и получи директен червен картон.

С 10 човека за Шльонск стана трудно, но Лешчински направи важни спасявания. В 78-ата минута левият бек Егор Маценко също беше изгонен. Петков и компания се отбраняваха храбро до края и съумяха да удържат щурма на домакините. Така отборът записа 12-и пореден мач без загуба в Екстракласата.

В следващия кръг Шльонск ще гостува на Радомяк, който е 9-и в класирането. До края на полусезона предстоят още домакинства на Ракув и Корона (Киелце) и визита на Заглебие.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В другата среща в петък Варта (Познан) загуби с 0:2 от новака Пуща. Втория гол за гостите реализира бившият защитник на Локомотив (Пловдив) и Царско село Артур Крачун, който е и титуляр в националния отбор на Молдова.