Тимът на Подолски изненада Алекс Петков и Шльонск в последната секунда

Водачът в полското първенство Шльонск направи домакинско равенство срещу Гурник (Забже) - 1:1. Отборът на Алекс Петков, който и днес беше титуляр, допусна попадение дълбоко в добавеното време, но остава начело в класирането след 11-ия кръг.

Ерик Експосито беше главното действащо лице на терена до почивката. Испанският нападател на Шльонск два пъти пропусна сам срещу вратаря и веднъж разтресе напречната греда, преди да открие резултата в 32-ата минута с много красиво изпълнение с левия крак.

През второто полувреме отборът от Вроцлав не успя да вкара втори гол и беше наказан в 94-ата минута, когато резервата Симон Чиш донесе точката на Гурник. За гостите до 74-ата минута игра Лукас Подолски.

Шльонск има 23 точки - една повече от шампиона Ракув, който победи с 2:1 като гост Легия (Варшава) в дербито на кръга. С 22 точки е и Ягелония. Бившият отбор на Ивайло Петев се наложи с 4:2 при визитата си на Краковия.