Шльонск и Петков с важна победа в Полша

Отборът на Шльонск (Вроцлав) постигна важна победа в домакинството си на Ягелония от 7-ия кръг на полската Екстракласа. Тимат на Алекс Петков се наложи с 2:1, а успехът бе толкова ценен, защото бе срещу пряк конкурент за челните места. Българският защитник бе титуляр в мача и остана на терена пълни 90 минути.

Ерик Експосито бе авторът и на двете попадения за Шльонск в мача. Испанецът откри резултата в 47-ата минута, а след това се разписа и в 81-вата от дузпа, за да донесе успеха на своя тим.

За гостите точен бе Бартломей Вдовик, който също реализира дузпа в 61-вата минута.

С тази победа Шльонск оглави временното класиране с 13 точки, колкото имат и Легия и Заглембе, изпреварвайки Ягелония, който е с 12 точки на 4-тата позиция.