Алекс Петков и Шльонск отново на върха в Полша след шеста поредна победа

Отборът на Шльонск (Вроцлав) записа 6-та поредна победа в актива си в полската Екстракласа. Алекс Петков и компания надвиха с 1:0 Пяст (Гливице), продължавайки негативната серия на тима, който пък е в серия от 5 поредни мача без успех на сметката си.

Единственият гол в мача падна в 41-вата минута, а негов автор бе Матиас Лейва. Испанецът се разписа с техничен прехвърлящ удар след двойно подаване със сънародника си Ерик Експосито.

Гостите играха цяло второ полувреме в намален състав, след като Аркадиуш Пирка си изкара втори жълт и червен картон за нарушение срещу Експозито в края на първата част.

С този успех Шльонск отново оглави класирането в Полша с 19 точки, пред Ягелония с 16 и Легия (Варшава) с 14 точки. Първият обаче е с мач по-малко, а вторият е с има да наваксва цели 3 двубоя.