Поражение на юношите до 15 години от Румъния в контролна среща

Юношеският национален отбор на България до 15 години изнесе силен двубой, но въпреки преимуществото си отстъпи на Румъния като гост с 1:2 в първата контролна среща между двата тима. Мачът беше дебют за новия селекционер на тима Владислав Вутов, който само преди дни беше назначен на поста вместо Калоян Георгиев.

Домакините поведоха рано в резултата, след като Матей Сикала откри в 10-ата минута, но в следващите минути "лъвчетата" взеха инициативата и до почивката пропуснаха няколко изгодни положения за изравняване. Попадение на Петър Благоев бе отменено заради съмнително нарушение в нападение, а веднъж и гредата спаси румънската врата.

През втората част България продължи да доминира. И въпреки, че в 55-тата минута тимът ни остана с човек по-малко заради червен картон на Благоев, веднага след това Ястиян Георгиев успя да реализира изравнителен гол.

Дори в намален състав отборът ни продължи с доброто си представяне, но случаен гол в 75-ата минута донесе успеха на домакините. Крайният резултат оформи Плоскар в 76-ата минута с удар от дистанция, който изненада вратаря на гостите.

Следващата проверка между Румъния U15 и България U15 е на 10 ноември от 11:00 ч.