Юношите на България до 15 години разгромиха връстниците си от Черна гора

Българският национален отбор по футбол за юноши до 15 години постигна впечатляваща победа с 6:0 над връстниците си от Черна гора в контролна среща, която се игра на базата в Бояна. Това беше втора среща между двата тима след тази във вторник, приключила при равенство 3:3.

Младите български таланти, родени през 2009-а година, показаха непримиримост и битка до последния съдийски сигнал. Дори когато крайният изход беше ясен, те не спираха да гонят всяка топка, да се борят и да пресират. Така при резултат 4:0 стигнаха до нови две попадения във вратата на гостите, днес пазена от Лука Петкович.

Зрелищно реми между юношите на България и Черна гора

Българският отбор започна активно мача и в първите 20 минути не позволи на съперника дори да направи и една атака. В 27-ата минута нападателят на Левски Габриел Йорданов скочи най-високо след изпълнение на ъглов удар от Ернан Ангелов и с глава забоде топката в горния десен ъгъл. Пет минути по-късно Николай Попов завърши чудесно контраатака и прати топката в мрежата след подаване на капитана Васил Иванов.

Самият Иванов направи 3:0 минута преди края на първата част, изпращайки неспасяемо топката в сглобката на гредите. Пет минути след началото на второто полувреме головете във вратата на Черна гора продължиха да падат. Даниел Чаушев проби отдясно, стреля, топката се отклони минимално от крак на бранител и описа парабола, за да влезе в горния десен ъгъл, без вратарят Петкович да има какъвто и да е шанс да реагира.

В последните 13 минути влетяха нови две топки във вратата на гостите. Петър Байраков, който влезе като смяна, не се отказа да пресира и наказа лошо върната топка към стража. Изпревари го и на празна врата я бутна в мрежата в 67-ата минута за 5:0. Крайното 6:0 оформи Даниел Димов, който отблизо засече центриране отляво три минути по-късно.

Състав на България U15: Александър Панайотов (41 – Дамян Дамянов), Димитър Кунев (47 – Тодор Илиев), Ернан Ангелов (47 – Дариус Дуролари), Габриел Йорданов (47 – Петър Байраков), Николай Попов (41 – Преслав Стойков), Даниел Чаушев (47 – Джем Андонов), Мартин Ковачев, Васил Иванов (51 – Росен Кръстев), Андрей Нешев (51 – Даниел Димов), Виктор Добрев (41 – Деан Несторов).

Снимки: Startphoto