Юношите до 15 обърнаха Косово

Юношеският национален отбор на България до 15 победи с 2:1 срещу връстниците си от Косово в приятелски мач. Двубоят се игра на базата в “Бояна” и бе предаван пряко по Sportal TV. Нашите момчета стигнаха до обрат в последната минута на двубоя.

18 България U15 : Косово U15

Гостите откриха резултата още в 13-ата секунда, когато Елван Соколи изненада Иван Кехайов с далечен удар.

В началото на втората част Радослав Караманов изравни, след като защитник на косоварите пропусна топката да стигне до него вдясно от вратата и с плътен удар резултатът стана 1:1.

В самия край на мача резервата Венислав Михайлов донесе победата на България с хубав изстрел от дистанция.

БЪЛГАРИЯ 2:1 КОСОВО
0:1 Соколи (1)
1:1 Караманов (50)
2:1 Михайлов (90)

БЪЛГАРИЯ: 12. Иван Кехайов, 20. Димитър Челебиев, 16. Максимилиан Лазаров, 14. Сашо Грънчаров, 13. Никола Генчев, 10. Васил Василев, 17. Валентино Върбанов, 7. Радослав Караманов, 8. Радостин Стоилов, 5. Стоян Лазаров, 4. Симеон Турлаков

КОСОВО: 1. Исмаил Хасими, 4. Омер Раковица, 10. Омер Шала, 6. Ерхад Вокри, 11. Енкел Рамики, 3. Ари Малай, 5. Ерин Демоли, 9. Резон Адеми, 2. Камил Гаши, 7. Ерион Салихи, 23. Елван Соколи