Вдъхновен Скамака поведе Аталанта към успех над Емполи

Отборът на Аталанта записа безпроблемен успех с 3:0 при гостуването си на Емполи в ранния двубой от днешната програма на десетия кръг в Серия "А".

С основна заслуга за победата беше Джанлука Скамака, който откри резултата още в петата минута чрез впечатляващ гол с пета. В следващите минути той на два пъти се размина с второ попадение. В 17-ата негов удар срещна едната странична греда, а само три минути по-късно беше отсъдена засада при негов гол с глава. В 29-ата минута именно италианският национал асистира на Тюн Копмайнерс, който се разписа със силен шут по земя. Четири минути след това домакините поискаха дузпа в своя полза за нарушение на Матео Руджери срещу Николо Камбиаги, но ВАР потвърди решението на главния съдия да не посочи бялата точка. В 51-вата минута Мартен де Роон се възползва от грешна на противников играч и подаде топката на Скамака, който все пак стигна до втори гол в двубоя. 24-годишният футболист можеше дори да оформи хеттрик в 62-рата минута негов далечен изстрел се спря в напречната греда.

С тази победа Аталанта събра 19 точки в актива си и се придвижи до четвъртата позиция в класирането, където Емполи е на 18-ото място и в зоната на изпадащите със своите 7 пункта и по-лоша голова разлика от 17-ия Удинезе.

Снимки: Imago