Емполи шокира Фиорентина на "Артемио Франки"

Емполи спря страхотната серия на Фиорентина от 7 поредни мача без загуба във всички турнири, постигайки успех с 2:0 в гостуването си на "Артемио Франки" от 9-ия кръг в Серия "А". Гостите изтръгнаха трите точки с голове на Франческо Капуто в 21-вата и Емануал Гияси в 81-вата минута на срещата.

Срещата започна с натиск на домакините, които обаче бяха отчаяни от блестащите намеси на вратаря Етрит Бериша, който направи две страхотни намеси след удари на Николас Гонзалес и Алфред Дънкан.

Вместо това гостите стигнаха до откриване на резултата в 21-вата минута. Алберто Граси подаде успоредно на голлинията към Франческо Капуто, който копна топката над плонжа на вратаря за 0:1.

В 45-ата минута Емполи можеше да удвои преднината си, но второ попадение на Капуто бе отменено заради игра с ръка.

Второто полувреме бе доста по-постно, като гостите добре бранеха крехкото си предимство, а Фиорентина така и не можеше да стигне до някакви по-сериозни опасносни пред вратата на Бериша.

В 81-вата минута Емполи реши всичко в своя полза с втори гол, дело на Емануел Гиаси. Той засече отблизо пас по земя на Джакопо Фацини.

След този успех Емполи събра актив от 7 точки и се измъкна от отапната зона, като вече е 17-и. Фиорентина запазва 5-ото си място със 17 точки в актива си.

Снимки: Imago