Аталанта се справи с Дженоа

Отборът на Аталанта записа домакински успех с 2:0 над Дженоа в срещата помежду им от деветия кръг на Серия "А". За бергамаските това е осми пореден мач без загуба срещу този съперник.

Втората част със сигурност беше по-интересната от двете полувремена, като в нея се случиха всички по-интересни ситуации. Още в първите ѝ минути Джорджо Скалвини можеше да открие резултата, но гредата спря неговия удар с глава след центриране от корнер. В 68-ата минута Адемола Луукман все пак даде аванс на домакините, макар и да отправи своя изстрел, седейки на земята. Останаха съмнения дали той си е помогнал с ръка при тази ситуация, но след дълга проверка с ВАР попадението беше зачетено. В 77-ата минута Алберт Гудмундсон можеше да изравни, но след мощния му шут топката се отклони в далечната греда. Вместо това при контраатака на “нерадзурите” в последните секунди на двубоя Едерсон комбинира с резервата Марио Пашалич и с удар по земя оформи крайното 2:0.

Така Аталанта се изкачи на шестото място в класирането с актив от 16 точки, а Дженоа е на 15-ата позиция с 8 пункта, колкото има и Верона, но с по-лоша голова разлика.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!