Десет от Щурм измъкнаха точка от Аталанта

Щурм игра с 10 човека почти цяло второ полувреме, но успя да стигне до равенство 2:2 в домакинството си на Аталанта. Италианците са едноличен лидер в група “D” на Лига Европа с актив от 7 точки, като това бе първата грешка за тях от началото на груповата фаза.

Лидерът в австрийското първенство поведе с голяма доза късмет. След удар на Александер Прас топката се отклони в Толой и не остави шансове на Мусо. Вратарят на гостите трябваше да се справя с удар с глава на Станкович и с нов опит на Прас. Лукман бе активен, но не успяваше да завърши атаките по най-добрия възможен начин.

Аталанта изравни след индивидуален пробив на Луис Муриел и негов прецизен удар. Домакините можеха отново да поведат след неразчетено излизане на Мусо, но Китеишвили прати топката покрай вратата. В края на полувремето италианците стигнаха до пълен обрат. Те получиха право да изпълнят дузпа, след като разглеждане с ВАР видя игра с ръка на Станкович. Муриел застана зад бялата точка и изведе гостите напред.

Малко след почивката Муриел бе близо до хеттрик, но вратарят на Щурм спаси с крак. В 52-ата минута австрийците останаха с човек по-малко, след като Хиерлендер получи втори жълт картон. Първото му официално предупреждение бе за това, че се опита да издълбае точката за изпълнение на дузпа, за да затрудни Муриел.

В следващия период Аталанта логично доминираше, а удар на Скамака облиза гредата. Домакините обаче не се предадоха, а италианците не се възползваха от численото си преимущество. В 80-ата минута Колашинак бе изненадан от подаване с пета на Бовинг и спря топката с ръка, което доведе до дузпа, а тя бе реализирана от Влодарчик.

Добрата новина за Аталанта бе равенството в другия мач в групата. Там полският Ракув стигна до 1:1 в домакинството си на Спортинг. Португалците водеха дълго време след попадение на Коатес в 14-ата минута, въпреки че от осмата минута играеха с човек по-малко. В самото начало на срещата Виктор Гьокерес получи червен картон. Поляците стигнаха до изравняване в 79-ата минута след попадение на резервата Фабиан Плашечки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago