Много голове и интересни развръзки в Шампионската лига

Днес се изиграха втората порция мачова от групи “E”, “F”, “G” и “H” на Шампионската лига. По терените на Стария континент паднаха много голове, а се получиха и някои изненадващи резултати.

Барселона посрещна украинския Шахтьор (Донецк) в мач от група “H” и се наложи с 2:1, но успехът не дойде никак лесно. Феран Торес и Фермин Лопес отбелязаха попаденията за каталунците преди почивката, но в средата на втората част Георгий Судаков върна един гол и накара домакините да треперят в последните минути. Барса е лидер в групата с пълен актив от 9 точки и по всичко личи, че с лекота ще си осигури място в следващата фаза.

Барса продължава без грешка

В другата среща от групата Порто отново показа, че се представя изключително силно като гост и спечели с 4:1 срещу Антверп.

Порто отново убедителен като гост в Шампионската лига

В група “Е” Фейенорд победи с 3:1 Лацио. Двата тима се срещнаха отново, след като през 2022 година размениха по една домакинска победа в групите на Лига Европа. Домакините от Ротердам взеха добър аванс до почивката с точни изстрели на Сантиаго Хименес и Рамиз Зеруки. Мексиканският национал Хименес се разписа още веднъж в 74-ата минута, а силите на Лацио стигнаха само за почетно попадение, дело на ветерана Педро Родригес от дузпа.

В другата среща от групата Селтик и Атлетико Мадрид сътвориха истински трилър. Домакините на два пъти повеждаха, но гостите и двата пъти съумяваха да изравнят и си тръгнаха с точка, независимо, че завършиха мача в намален състав.

Селтик беше близо, но не успя да пречупи Атлетико

Най-голечи очаквания имаше към мача между Пари Сен Жермен и Милан в група "F". Дерби обаче не се получи и домакините разбиха своя съперник с 3:0, като можеха да запишат и по-изразителен успех.

Страховит ПСЖ помете „неиталианския“ Милан за първата си победа над яловите „росонери“

В другия мач от така наречената “група на смъртта” беше доста по-интригуващо и Борусия (Дортмунд) поднесе малка изненада, побеждавайки с 1:0 на "Сейнт Джеймсис Парк". Това бе първи успех за германците, които обаче с пълна сила се върнаха в битката за челните места.

Борусия (Д) ликува на "Сейнт Джеймсис Парк" и се върна в борбата в "групата на смъртта"

В група “G” лидерът Манчестър Сити имаше неочаквано трудно гостуване на Йънг Бойс, но показа класа и успя да измъкне трите точки.

Холанд изведе Ман Сити до трудна победа в Швейцария

Междувременно РБ Лайпциг взе очаквани три точки в домакинството си на Царвена звезда.

РБ Лайпциг си изпълни задачата срещу Цървена звезда
Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние!  Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!