Борусия (Д) ликува на "Сейнт Джеймсис Парк" и се върна в борбата в "групата на смъртта"

Борусия (Дортмунд) записа първа и изключително важна победа в група "F" на Шампионската лига. Вестфалци ликуваха в гостуването си на "Сейнт Джеймсис Парк" от третия кръг, побеждавайки Нюкасъл с 1:0. Героят на мача бе Феликс Нмеча, който вкара единственото попадение за своя тим в 45-ата минута. По този начин германците се върнаха в борбата за челните места и доста заплетоха ситуацията в така наречената "група на смъртта".

Срещата започна двуостро, с големи пропуски и пред двете врати. Още във 2-рата минута Донийл Мален изскочи очи в очи с вратаря на съперника, но не успя да го преодолее. Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата, където опасен изстрел на Антъни Гордън бе спасен от Грегор Кобел.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 10-ата минута Ник Поуп се прояви блестящо, отразявайки последователно изстрели отблизо на Мален и Никлас Фюлкруг. Минута по-късно и Кобел се прояви под рамката, спасявайки нов шут на Гордън.

След бурното начало, последва период на затишие и шансовете пред двете врати намаляха, за да се стигне до края на полувремето, когато гостите нанесоха своя удар. Германците организираха контраатака, Шлотербек подаде за Нмеча, който стреля във вратата за 0:1.

В началото на втората част Нюкасъл имаше прекрасна възможност да изравни. Калъм Уилсън получи в близост до вратата, но ударът му бе спасен от вратаря.

Домакините продължиха да имат инициативата и в следващите минути, но Борусия действаше много организирано и не допускаше положения пред своята врата.

В 84-тата минута имаше съмнения за дузпа за игра с ръка на Бенсебайни, но ситуацията бе прегледана от ВАР и бе преценено, че няма нарушение от страна на защитника.

Две минути по-късно и шансът помогна на гостите, след като изстрел на Калъм Уилсън с глава се отби от гредата, а в добавеното време и Антъни Гордън бе разочарован, след като и негов шут срещна напречната греда.

Все пак Борусия удържа крехката си преднина и ликува с трите точки. Тимът вече има 4 и излезе на 2-рото място, изпреварвайки именно Нюкасъл, който е със същия актив, но вече на 3-тата позиция.

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние!  Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!