Рангник за класирането на Евро 2024: Винаги е специално

Нападателят на Австрия Гуидо Бургсталер издържа само 12 минути на терена при завръщането си в националния отбор по футбол, след като получи червен картон, но неговият тим все пак се класира за Евро 2024. Победата с 1:0 като гост на Азербайджан, благодарение на гол от дузпа в 48-ата минута на полузащитника на Борусия Дортмунд Марсел Забитцер, означаваше, че отборът на Ралф Рангник достига до шампионат на Стария континент за трети пореден път.

Австрия се класира за Европейското в съседна Германия след трудна, но сладка победа над Азербайджан

Идеята на Рангник да върне в тима 34-годишния Бургсталер заради проблем с много контузени в състава се оказа лоша. Бившият нападател на Шалке 04, който сега играе в Рапид Виена, влезе в игра в 82-ата минута и получи жълт картон 10 минути по-късно за бавене на играта. Минаха само две минути, преди той да направи фаул и да бъде изгонен.

"Жалко за него, но въпреки това беше важно той да бъде на терена", каза Рангник след двубоя. Австрийците са загубили само един мач в квалификациите и се класират за Евро 2024 от група "F", където е Белгия. Първото място тимът може да си гарантира през ноември. "Казах на момчетата, че съм много горд с тях. Квалификационната група беше една от най-трудните. Да се класираш още пред предпоследния мач не е лесно", добави селекционерът. "Чувството е невероятно. Винаги е много специално да се спечелиш виза за Европейско първенство", коментира футболистът на Байерн Мюнхен Конрад Лаймер.

Забитцер също е доволен от представянето на тима. "Винаги сме се борили и сме опитвали всичко, за да напълним отново стадионите и да привлечем феновете зад нас, и успяхме. Отново предизвикахме еуфория", каза националът.

Снимки: Gettyimages