Хари Уилсън съсече Хърватия и върна Уелс в борбата в група "D"

Уелс постигна изключително ценна победа с 2:1 над Хърватия в срещата между двата тима от 7-ия кръг на европейските квалификации в група "D". "Драконите" се нуждаеха от задължителни три точки в този двубой, за да се върнат в битката за челните места и те успяха да наложат волята си над своя съперник. Хари Уилсън бе героят за домакините, вкарвайки първите два гола в мача в 47-ата и 60-ата минута. "Ватрените" успяха да върнат едно попадение чрез Марио Пашалич в 75-ата минута, но силите им не стигнаха за нещо повече.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат, но още в началото на втората част дойде първият гол за домакините. В 47-ата минута Хари Уилсън се отскубна от отбраната на съперника и прехвърли вратаря за 1:0.

В 60-ата минута отново Уилсън бе в прегръдките на съотборниците си, след като с глава отбеляза втори гол след центриране на Даниел Джеймс отляво.

В 75-ата минута Хърватия върна интригата. При едно центриране от корнер защитник на Уелс игра с топката, но не успя да я изчисти и тя стигна до Пашалич, който отблизо отбеляза за 2:1.

Това обаче бе и крайният резултат в мача, като Уелс събра 10 точки и се изравни с Хърватия, като изпревари "ватрените" във временното класиране и заема 2-рата позиция заради по-добрите си показатели. Така до края предстои доста любопитен развой на събитията в групата.