Словения записа важна победа по пътя към Евро 2024

Словения постигна домакински успех с 3:0 над Финландия в двубоя помежду им от седмия кръг на евроквалификациите в група Н. Тази победа е от голямо значение за тима, защото дойде срещу пряк конкурент в борбата за участие на Евро 2024.

В 16-ата минута Бенямин Шешко откри резултата с точно изпълнена дузпа, свирена за нарушение на Лео Вайсанен срещу Андраж Шпорар. Именно двамата нападатели бяха отговорни и за втория гол в мача. Той дойде в 28-ата минута, когато Шпорар отне топката от противников играч и я подаде на Шешко, който напредна и отбеляза второто си попадение днес. В добавеното време резервата на гостите Маркус Форс не изчисти топката достатъчно добре при центриране от корнер и така Ерик Янжа успя да оформи крайното 3:0.

След петата си победа в този квалификационен цикъл Словения продължава да води в групата, но вече с актив от 16 точки, докато Финландия е на третото място с 12 спечелени пункта, колкото има и четвъртият Казахстан преди мача му с втория Дания.

Снимки: Imago