Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Дания катурна Финландия от върха с късен гол

Дания спечели северното дерби с Финландия с 1:0 в Хелзинки и превзе първото място в класирането на квалификационна група Н по пътя си към Евро 2024.

“Червения динамит” заслужено си тръгна с важния успех, след като доминираше в целия мач. От друга страна, “Суоми” само се защитаваше и не отправи нито един точен удар в двубоя. Вратарят на домакините Лукас Храдецки направи цели шест спасявания, но беше безпомощен в 86-ата минута, когато Пиер-Емил Хьойберг реализира победното попадение с шут по земя от голямо разстояние.

По този начинът Дания задмина днешния си съперник и се настани на първата позиция в групата с актив от 13 точки, докато Финландия вече е на второто място с 12 пункта, колкото има и третият Казахстан. Четвъртият Словения (10 т.) обаче ще се изравни с датчаните на върха в класирането, ако спечели днешното си гостуване на аутсайдера Сан Марино (0 т.).

Снимки: Imago