Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Никола Цолов се завръща в Еврокупа-3 този уикенд

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов ще запише второ участие в шампионата Еврокупа-3 този уикенд на пистата до Валенсия „Рикардо Тормо”.

Сега предстои седмият кръг от сезон 2023 в шампионата, позициониран между Формула 4 и Формула 3, а Никола дебютира в петия на „Херес”, като записа две втори места в двете състезания, две спечелени квалификации и две най-бързи обиколки в хода на надпреварите.

Никола Цолов завърши на 19-о място втората сесия днес

Цолов отново ще кара за испанския тим GRS, който се изкачи на петото място в отборното класиране, благодарение на точките, донесени от Цолов на „Херес”.

Никола Цолов завърши шести в сутрешната сесия

С едно участие от шест кръга, Цолов има 42 точки и заема деветото място в класирането при пилотите, но българският пилот призна, че няма амбиции да „разбърква” класирането на пилотите, които се борят в челото на подреждането.

Никола Цолов с втори пореден подиум на „Херес”

„Веднага след тестовете в Барселона заминах за Валенсия, където ми предстои опознаването на пистата и началото на състезателния уикенд – заяви за Sportal.bg Цолов. – Получи се малко натоварено, но пък не искахме да изпуснем тази възможност да стартирам в Еврокупа-3, който е интересен шампионат, с високо ниво на конкуренция и стават оспорвани състезания.”

Никола Цолов завърши деня на 10-о място

В Еврокупа-3 пилотите се състезават с идентични болиди Tatuus F3 T-318, които обаче са с модернизиран аеропакет, който е копие на тези, използвани във Формула 1, като колите са с 25 килограма по-леки от тези, които се използват във Формула Regional. Задвижването на болидите се осъществява от 1,75-литров турбо мотор на Алфа Ромео с мощност 270 конски сили, който има система Push-to-pass с допълнителни 25 конски сили.

Никола Цолов с 4-о време в сутрешната сесия в Барселона

Програмата за уикенда включва две свободни тренировки по 40 минути в събота, две квалификации по 15 минути и две състезания в неделя – всяко по 30 минути плюс 1 обиколка.