Шльонск с Алекс Петков надви Лех (Познан) за първата си победа за сезона

Шльонск (Вроцлав) с Алекс Петков в състава си постигна важна победа с 3:1 над един от грандовете в Полша в лицето на Лех (Познан). Мачът бе от 5-ия кръг на Екстракласата, а българският защитник записа пълни 90 минути.

Ерик Експосито откри резултата за домакините в 37-ата минута, но в 51-вата Лех изравни от дузпа, реализирана от Кристофер Велде.

Експосито обаче отново върна преднината на Шльонск в 73-тата минута, а Патрик Шведжик в добавеното време реши всичко в полза на домакините.

Това бе първа победа за Шльонск за сезона и отборът излезе над опасната зона на 15-ото място с 4 точки. Лех се намира на 7-ата позиция със 7 точки.