Севиля и Ланс заслужено поделиха точките на старта на Шампионската лига

Отборите на Севиля и Ланс направиха равенство 1:1 в първи мач от група “В” на Шампионската лига. Попаденията отбелязаха за Лукас Окампос (9') за домакините и Анжело Фулжини (24') за френските вицешампиони.

Така двата отбора си разделиха втората позиция в групата, докато тимът на Арсенал я оглави след разгрома с 4:0 срещу тима на ПСВ Айндховен.

Андалусийци започнаха прекрасно срещата и след само девет минути игра се видяха напред в резултата. След мощно изпълнен ъглов удар топката достигна до главата на Лукас Окампос, който завъртя топката красиво и взриви трибуните на “Рамон Санчес Писхуан”.

Само четвърт час по-късно нещата се обърнаха на 180 градуса и френските вицешампиони стигнаха до изравняването. Серхио Рамос препъна противников играч в близост до наказателното поле на отбора си и съдията отсъди нарушение. Зад топката застана Анжело Фулжини, който стреля директно от прекия свободен удар и изравни резултата.

През втората част нови попадения не паднаха, като съперниците си размениха по две чисти голови положения.

В следващия си мач играчите на Севиля ще пътуват до Нидерландия за гостуване на ПСВ Айндховен, докато французите имат тежката задача да приемат у дома английския вицешампион Арсенал.

Снимки: Gettyimages