Бивш футболист на Лудогорец блесна за Словения

Словения оглави класирането в група "Н" на квалификациите за Евро 2024. Отборът на Матияж Кек спечели с лекота визитата си на Сан Марино с 4:0 и събра 13 точки, като изпревари по голова разлика Дания

Жан Випотник и Ян Млакар осигуриха добър аванс на словенците още до почивката, а след нея се разписаха Санди Ловрич и бившият футболист на Лудогорец Жан Карничник. 28-годишният защитник се отличи и с две асистенции.

Випотник откри резултата още в 4-ата минута след прекрасен рейд на Карничник, който преодоля няколко противникови футболисти и поднесе топката на крака на нападателя на Бордо. В 16-ата минута негов пас стигна до Млакар и той необезпокояван преодоля стража на домакините Елия Бенедетини.

След час игра Ловрич заби трети гол в полза на Словения. Той беше точен с плътен удар от границата на наказателното поле. В 66-ата минута Карничник се оказа на точното място след намеса на вратаря на домакините и с добавка оформи крайното 4:0.

През октомври словенците ще посрещнат Финландия и ще гостуват на Северна Ирландия, а през ноември им предстоят заключителните две квалификации - визита на Дания и домакинство на Казахстан.