Дания не пощади Сан Марино

Дания постигна очаквана победа в домакинството си на Сан Марино и запази шансове да преследва едно от първите две места в група "Н" и класиране за финалите на Евро 2024. Скандинавците разгромиха скромния си съперник с 4:0 и събраха 10 точки, колкото има и Словения, а лидер в групата с 12 точки е Финландия.

Датчаните нямаха право на грешка, след като вече загубиха от Казахстан, а в предишния си мач направиха равенство срещу Словения. Възпитанците на Каспер Юлманд се постараха да зарадват феновете на "Паркен" и вкараха три гола за четвърт час преди почивката.

Резултата откри Пиер-Емил Хьойберг в 26-ата минута. Халфът на Тотнъм получи пас от Йонас Винд и с плътен шут прати топката в мрежата на гостите. Две минути по-късно Кристиан Ериксен подаде с пета на Йоаким Меле, който заобиколи стража Елия Бенедетини и на празна врата удвои. Ериксен беше в основата и на третия гол. след като комбинира с Винд и той необезпокояван покачи на 3:0.

През второто полувреме датчаните намалиха темпото, но въпреки това отправиха цели 18 удара към вратата на Сан Марино. В 79-ата минута гол на Мортен Хюлманд беше отменен, а в заключителните секунди резервата Юсуф Поулсен оформи крайното 4:0 след третата асистенция на Ериксен