Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Белгия доста се изпоти за минимален успех над Азербайджан

Белгия спечели трудно с минималното 1:0 гостуването си на Азербайджан в двубой от група F на европейските квалификации. Единственото попадение дойде в края на първата част, когато Яник Караско (38’) малко случайно се оказа голмайстор, след като удар на негов съотборник се отклони в тялото му и се озова във вратата.

“Червените дяволи” започнаха очаквано по-активно двубоя и можеха да вземат ранна преднина още преди да са изтекли десет минути от редовното време, когато Леандро Тросар получи възможност да стреля от границата на наказателното поле, но нацели десния стълб на вратаря.

Противно на логиката домакините изглеждаха по-опасния отбор на терена в следващите минути. Още в 8-ата минута Емин Махмудов пропусна изключително чиста възможност за попадение, след като топката попадна в краката му след не особено умела намеса на Коен Кастеелс, който бе на вратата на белгийците поради травмата на Тибо Куртоа, но Махмудов стреля слабо и бранител го блокира.

Малко след изминаването на половин час игра отново Кастеелс трябваше да се намесва решително след удар с глава на Ренат Дадашов от точката за дузпа добре насочен към десния му ъгъл. В 38-ата минута при една от малко по-опасните си атаки Йоан Бакайоко получи възможност да стреля, топката рикошира в тялото на Яник Ферейра Караско и напълно обърка Шахрудин Махмадалиев, влизайки в мрежата му.

Домакините можеха да увеличат преднината си след час игра, когато Леандро Тросар стигна една топка в наказателното поле, стреляйки в левия ъгъл, но Махмадарлиев този път реагира добре и спаси. Двата тима продължиха да си разменят атаки, които обаче не бяха особено опасни и често бяха изпълнени с доста грешки от страна на играчите и в бяло, и в синьо. В последните минути на срещата футболистите на Азербайджан вдигнаха темпото отново в последен опит да намерят изравнително попадение, но това така и не стана и играчите на Доменико Тедеско се поздравиха с трите точки.

С тази победа Белгия се изкачи на първата позиция в група F на европейските квалификации с десет точки след четири двубоя. Със същия актив е и отборът на Австрия. Азербайджан пък е на последното място с едва една точка.

Снимки: Imago