Хърватия се развихри срещу Латвия в петголово шоу

Хърватия разгроми Латвия с 5:0 в среща от група “D” на квалификациите за Евро 2024 в Германия. “Шахматистите” се развихриха и стигнаха до финалния успех след голове на Бруно Петкович (3', 13'), Лука Уванушец (44'), Андрей Крамарич (68') и Марио Пашалич (78').

Успехът прати момчетата на Златко Далич на второто място в групата с три точки зад лидера Турция, който обаче има и два мача повече, а в своя мач завърши изненадващо на равно 1:1 у дома срещу Армения.

Очаквано бронзовите медалисти от Мондиал 2022 в Катар се развихриха и на стадион “Руйевица” забиха три гола в противниковата врата само до почивката. Наказателната акция даде ход Бруно Петкович след само три минути в 3-ата минута, а в 13-ата Лука Иванушец удвои. След това нещата се поуспокоиха, като хърватите към края на полувремето натиснаха и вкараха трети гол чрез автора на първото попадение - Бруно Петкович.

След почивката “шахматистите” продължиха да се забавляват и отбелязаха две нови попадения, като в техни автори се превърнаха Андрей Крамарич и Марио Пашалич.

Така Хърватия остана единственият отбор в своята група без поражение и уверено върви към класира на европейски футболни финали.

Снимки: Imago