Балкан отстрани Национал и вече мисли за Монтана

Балкан (Ботевград) елиминира в София местния Национал с 3:1 в междуобластен финал на Югозападна България от турнира за купата на страната. Заслужен успех за селекцията на Иван Редовски, с оглед събитията на терена. Павел Петков откри за гостите от дузпа в 8-ата минута. В 26-ата домакините заличиха пасива. Николай Миков тресна гредата на столичани в 61-ата минута. Съотборникът му Калоян Бонев пропусна да вкара два пъти с глава. Той се реабилитира в 80-ата минута, когато опъна мрежата на Национал. Малко след това Петков се разписа за втори път – 1:3. Победата класира ботевградчани за предварителния кръг на турнира. В него на 12 септември, Балкан е домакин на Монтана, четвърти в класирането на Втора лига.