Балкан изхвърли Ботев (Ихтиман) в последните секунди

Балкан (Ботевград) отстрани гостуващия му Ботев (Ихтиман) с 4:3 във финала на Област София от турнира за купата на България. Получи се истинска турнирна битка, а домакините я спечелиха с обрат в последните секунди. Мачът започна перфектно за ихтиманци, които поведоха с попадения на Ивайло Величков в 13-а и 18-ата минута. Едва в края на полувремето Емил Колев с глава върна интригата – 1:2. Екшънът се разигра в заключителните 20 минути. Николай Миков изравни в 70-ата. 180 секунди по-късно, съдията подмина дузпа срещу него. Борислав Балджийски наклони везните към Ботев с попадение в 83-ата минута. В 88-ата обаче Колев изравни от дузпа. В последните секунди Александър Иванов центрира и Димитър Руйчев вкара победния гол и хвърли в екстаз 400 фена на Балкан.