Балкан удари Рилецо и за купата на България

Балкан (Ботевград) срази гостуващия му Рилски спортист (Самоков) с 4:1 в полуфинал на Област София от турнира за купата на България. Само преди четири дни на същото място, ботевградчани биха самоковци с 4:0 за първенството на Югозападната Трета лига. Тази вече селекцията на Иван Редовски отново доминираше. Калоян Бонев даде тон за успеха с попадение в 13-ата минута. Павел Петков удвои от фаул, секунди преди почивката. Десетина минути след нея, Николай Миков направи резултата класически. Влезлият като резерва Кристиян Гуглев реализира от дузпа почетното попадение за гостите в 70-ата минута. Малко след това Павел Петков завърши с гол самостоятелен рейд.