Силкеборг закотви Стефан Велков и компания на дъното в Дания

Силкеборг постигна първа победа от началото на сезона в датската Суперлига. В среща от третия кръг отборът на Кент Нилсен се наложи с 2:1 над новака Вейле. За гостите като резерва в 80-ата минута се появи българският защитник Стефан Велков, който замени бившия бранител на ЦСКА - София Раул Албентоса.

И двата тима бяха с нулев актив преди двубоя днес. Вейле успя да поведе в 53-ата минута с попадение на Герман Онуха, но в 65-ата Калъм Маккауът изравни след подаване на Тони Адамсен. Развръзката настъпи в добавеното време, когато Каспер Кукс проби в наказателното поле и подаде на непокрития Александър Линд, който отблизо донесе трите точки на Силкеборг.

Стефан Велков не игра при загуба от ФК Копенхаген

Начло в подреждането с пълен актив след първите два кръга са Нордселанд, Мидтиланд и ФК Копенхаген. Вейле е на дъното с три загуби и голова разлика 3:6, а в следващия си двубой ще посрещне Мидтиланд.