Късна драма и гол в последната секунда донесе точката на Ботев (Ихтиман) срещу Сливнишки герой

Отборите на Ботев (Ихтиман) и Сливнишки герой не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в двубой от петия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините определено могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, тъй като първо изпуснаха дузпа (38’), а през второто полувреме техен гол бе отменен заради засада (62’). Александър Александров вкара за домакините в 83-ата минута, но малко преди края Борислав Балджийски изравни (94'). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Двубоят стартира спокойно без интересни положения през първите десетина минути. Гостите от Сливница бяха малко по-активни, но така и не успяха да затруднят защитата на домакините.

След нови не толкова интересни минути се стигна до 38-ата, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Тогава Людмил Атанасов събори в наказателното си поле противников състезател и реферът посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Борислав Балджийски. Капитанът стреля силно в долния ъгъл, но Янко Димитров показа рефлекс и изби.

В 44-ата минута отново Балджийски стреля от дистанция, но ударът му премина високо над напречната греда. До края на полувремето нямаше повече ситуации в двубоя и така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Второто полувреме започна с далечен изстрел на Сливнишки герой, но вратарят на домакините изби. В 62-ата минута Балджийски отправи остро центриране и намери Маринов. Футболистът на Ботев стреля добре и вкара, но попадението му бе отменено заради засада. Това изобщо не се хареса на играчите и феновете на домакините, но всичко се размина без картони.

Малко по-късно Атанасов стреля с глава към вратата на домакините, но в аут. В 75-ата минута пък Долапапчиев падна в наказателното поле на гостите, но съдията остана безмълвен.

След силни минути на Ботев в крайна сметка Сливнишки герой беше отборът, който нанесе своя удар. В 83-ата минута след центриране отдясно Александър Александров успя да засече на близката греда с глава и прокара топката покрай Филип Димитров - 0:1.

След допуснатото попадение домакините се активизираха и продължиха да търсят изравнителен гол. Така се стигна до 94-ата минута, когато грешка в защитата на Сливнишки герой позволи на Борислав Балджийски да се озове на чиста позиция сам срещу вратаря и да вкара за 1:1.

БОТЕВ (ИХТИМАН) 1:1 СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ

0:1 Александър Александров (83)
1:1 Борислав Балджийски (94)

Стартови състави:

Ботев: 1. Филип Димитров, 23. Мартин Василев, 5. Мартин Колев, 11. Георги Кременлиев, 18. Николай Атанасов, 8. Богомил Христов, 16. Николай Маринов, 12. Борислав Балджийски, 19. Борис Янков, 14. Мартин Иванов, 10. Григор Долапчиев;

Сливнишки герой: 1. Янко Димитров, 3. Мартин Костадинов, 15. Георги Славчев, 2. Людмил Атанасов, 18. Тихомир Крумов, 21. Димитър Пантелеев, 13. Иван Савов, 6. Марио Петков, 10. Давид Димитров, 5. Кристиян Миланов, 11. Йордан Тодоров.