Торино и Специя продължават за Купата на Италия

Торино направи обрат срещу новака в Серия "Б" ФералпиСало и се класира за втория кръг в турнира за Купата на Италия. "Биковете" спечелиха с 2:1, а победното попадение реализира Иван Илич я 85-ата минута.

ФералпиСало изненадващо поведе в 17-ата минута, когато точен беше Давиде Ди Молфета. Много бързо обаче Мргим Войвода изравни. Националът на Косово беше в основата и на решаващия гол за Торо. Негово подаване намери на добра позиция Илич и мощният шут на сърбина не остави шансове на Самуел Пицянико.

Петко Христов не игра в мача между Специя и отбора, в който беше под наем през миналия сезон - Венеция. Двубоят завърши 2:2 в редовното време. Мирко Антонучи даде преднина на Специя в 19-ата минута, а в 54-ата Йоел Похянпало изравни. В 60-ата минута Лука Моро вкара дузпа за Специя, а в 63-ата Салваторе Еспозито пропусна втория наказателен удар за домакините. Венеция също получи дузпа в края на редовното време и Кристиан Гюткяер прати срещата в продължения. В тях нови голове не паднаха и се стигна до дузпи, където за гостите се провалиха Похянпало и Франческо Дзампано.