Димо Кръстев дебютира за новия си отбор с успех в българско дерби

Българският национал Димо Кръстев записа успешен официален дебют за новия си отбор Катандзаро след 1:0 над Фоджа в мач от предварителния кръг на турнира за Купата на Италия. Тази победа класира отбора от Серия "Б" за 1/32-финалите, където предстои гостуване на Удинезе след седмица, като победителят се определя само в една среща.

20-годишният Кръстев е преотстъпен от Фиорентина. В първия двубой на Катандзаро за сезона той действаше като централен защитник в схема 4-4-2 и остана на терена през всичките 90 минути. Макар да играеше в отбрана, нашенецът беше сред най-активни в предни позиции. В 20-ата минута негов гол не беше признат заради засада, а в 50-ата минута той направи пропуск от изгодна ситуация.

Съотборникът му Алесио Курчо реализира единственото попадение в 70-ата минута.

На терена имаше още един българин - бившият футболист на Левски и Хебър Томислав Папазов, който беше част от защитата на Фоджа.

Срещата се игра на неутрален терен във Вибо Валенция, защото стадионът на Катандзаро е в ремонт, който трябва да приключи за старта на сезона в Серия “Б” след две седмици.