Очаквайте в 18:00 Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Фиорентина изпусна сериозен аванс срещу Лече

Отборите на Фиорентина и Лече направиха равенство 2:2 в срещата помежду си от втория кръг на италианската Серия “А”. С придобитата точка и двата тима останаха в челото на класирането, като домакините са на трето място, а гостите на второ с по четири точки. Между тях е Ювентус със същия точков актив, който направи равенство у дома срещу Болоня.

Срещата започна с натиск на отбора на Фиорентина, който до средата на първото полувреме вече водеше с два гола.

Първо, в третата минута Никола Гонзалес засече топка след центриране от ъглов удар и лошото позициониране на вратаря на гостите Владимиро Фалконе и разсеяността на бранителите пред него доведе до откриването на резултата.

След това Перфектен прехвърлящ пас от Артур Мело намери Алфред Дънкан, който скочи най-високо и заби отблизо топката с глава в дясната страна на вратата за да покачи преднината на домакините.

До края на полувремето не паднаха нови голове и двата отбора се оттеглиха при резултат 2:0 в полза на Фиорентина.

През второто полувреме играчите на Лече излязоха преобразени и в 49-ата минута върнаха един гол. Хамза Рафия достигна до пас на границата на пеналтерията и незабавно стреля по фантастичен начин от движение в горния десен ъгъл.

След това натискът на гостите продължи и те стигнаха заслужено до изравняването. В 75-ата минута Ламек Банда остави на Никола Кръстович най-лесната задача отблизо след центриране, елиминирало вратаря, и последният не сгреши с отиграването си с глава под напречната греда.

Нататък момчетата на Винченцо Италиано опитаха да си върнат преднината, но пресиращите им действия не дадоха резултат и трябваше да се задоволят само с точката.

Следващият мач на Фиорентина е от особено значение - плейоф за влизане в групите на Лигата на конференциите срещу тима на Рапид (Виена), като “виолетовите” ще гонят задължителна победа, след като загубиха първия мач с 0:1.

Снимки: Imago