Милан зарадва “Сан Сиро” с убедителна победа над Торино

Милан записа безпроблемна победа с 4:1 над Торино в първото си домакинство през сезона, което беше от втория кръг на Серия "А". Това е втори пореден успех за “росонерите”, а “биковете” все още нямат победа в първенството през тази кампания. Кристиан Пулишич (33'), Оливие Жиру (43', 65' - дузпи) и Тео Ернандес (45+2') се разписаха за миланския гранд, а Пер Шуурс (36') отбеляза почетното попадение на торинци.

Стефано Пиоли не направи нито една промяна в стартовия си състав след победата с 2:0 над Болоня. Така триото в атака отново беше оформено от Пулишич, Жиру и Рафаел Леао. Гостите пък бяха подредени в 3-4-2-1 с Антонио Санабрия като нападател, на когото помагаха Никола Влашич и Неманя Радонич.

Точно преди началото на мача от Милан почетоха починалия италиански певец Тото Кутуньо, който беше голям фен на клуба. Домакините стартираха агресивно и отправиха няколко удара в началните минути. В четвъртата Тео Ернандес стреля неточно, а малко след това шут на Леао завърши в обятията на Ваня Милинкович-Савич. В деветата минута Жиру не намери целта със свой изстрел, а три минути по-късно пряк свободен удар на Ернандес мина встрани от вратата. В 22-рата минута Иван Юрич беше принуден да извърши принудителна смяна и да вкара Пиетро Пелегри в игра на мястото на Санабрия. Секунди по-късно "росонерите" поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не беше отсъдена. Последва далечен шут на Леао, който прелетя над вратата.

В 33-тата минута играчите на Пиоли развиха добра атака, при която Рубен Лофтъс-Чийк нахлу в наказателното поле, увличайки защитниците и вратаря, след което опита подаване. Така топката стигна до Пулишич, който я прати в опразнената врата за 1:0. Само три минути по-късно обаче “биковете” възстановиха равенството. Тогава Самуеле Ричи опита удар, който обаче се превърна в асистенция за Шуурс, разписал се с воле.

В 43-тата минута обаче Маурицио Мариани си помогна с ВАР, за да отсъди дузпа в полза на домакините след игра с ръка на Алесандро Буонджорно. С изпълнението си от бялата точка Жиру върна преднината на “росонерите”. Те не се заситиха с това и още в добавеното време на първата част стигнаха до още един гол. Тогава Ернандес направи двойно подаване с Леао, след което елегантно прехвърли вратаря от малък ъгъл за третото попадение на Милан в двубоя.

В 52-рата минута се стигна до любопитен момент, тъй като част от осветлението на "Сан Сиро" изгасна. Главният съдия спря играта, но паузата продължи само няколко секунди. Четири минути по-късно Лофтъс-Чийк опита шут по земя, който беше избит от Милинкович-Савич с крак. Малко след това Пулишич също стреля, но не намери целта.

В 61-вата минута домакините развиха опасна атака, при която Леао подаде топката на Райндерс, чийто удар беше твърде неточен. Оказа се обаче, че португалецът е бил настъпан от Шуурс веднага след своя пас, поради което Мариани отново посочи бялата точка след преглед с ВАР. След няколкоминутно забавяне Жиру се зае с изпълнението на дузпата и отново беше безгрешен за 4:1. В оставащото време не се стигна до достатъчно сериозни положения, които да променят резултата.

МИЛАН - ТОРИНО 4:1

1:0 Пулишич (33')

1:1 Шуурс (36')

2:1 Жиру (43' - дузпа)

3:1 Ернандес (45+2')

4:1 Жиру (65' - дузпа)

Милан: Менян, Калабрия, Тиау, Томори, Ернандес, Лофтъс-Чийк, Крунич, Райндерс, Пулишич, Жиру, Леао

Торино: Милинкович-Савич, Шуурс, Буонджорно, Родригес, Беланова, Ричи, Илич, Войвода, Влашич, Радонич, Санабрия