Рома отново се провали, този път като гост на Верона

Отборът на Верона постигна трета поредна победа във всички турнири, след като спечели домакинството си на Рома с 2:1 в двубоя помежду им от втория кръг на Серия "А". От друга страна, това е нов разочароващ резултат за римляните след ремито им 2:2 със Салернитана на “Олимпико”.

Двубоят започна чудесно за домакините, които поведоха още в четвъртата минута. Тогава Руи Патрисио отрази далечен шут на Филипо Терачано, а Ондрей Дуда получи възможност за добавка и така даде аванс на своя тим. До края на полувремето “джалоросите” наложиха тотален, но безрезултатен натиск. В 43-тата минута ВАР отмени дузпа за гостите, след като се видя, че няма игра с ръка на Мартин Хонгла. В добавеното време на първата част, когато Сирил Нгонге прекоси с топката през почти цялата противникова половина и накрая със своя шут удвои преднината на “джалоблу”.

Това само допълнително настърви “вълците”, които продължиха да търсят попадение. То дойде в 56-ата минута при любопитни обстоятелства. Тогава при шут на Лоренцо Пелегрини топката се удари в Андреа Белоти и полетя във въздуха. Нападателят обаче успя да се пребори с Лоренцо Монтипо и я насочи към Усем Ауар, който с глава отбеляза първия си гол в официален двубой за Рома. В 84-тата минута, след преглед с ВАР, с директен червен картон беше изгонен защитникът на домакините Исак Хиен заради непозволения начин, по който спря Белоти да се откъсне сам срещу вратаря. В оставащите 15-ина минути, включително добавеното време, гостите така и не успяха да вкарат поне изравнително попадение и трябваше да се примирят с първата си загуба през този сезон.

Снимки: Gettyimages