Монца записа първа победа през сезона

Отборът на Монца постигна първата си победа през сезона, след като спечели с 2:0 срещу гостуващия Емполи в двубоя помежду им от втория кръг на Серия “А”. Поражението на тосканците пък е второ поредно за тях в италианския елит. Българският национал Валентин Антов отново остана извън състава на “бианкоросите” за двубоя.

През първото полувреме домакините бяха по-настойчивият тим и точно преди почивката поведоха в резултата чрез страхотен шут на Андреа Колпани от голямо разстояние. В 53-тата минута Патрик Чурия центрира към халфа, който с глава реализира второто си попадение в двубоя. До края гостите се опитаха да върнат интригата, но въпреки усилията си не стигнаха до нито един гол.

Снимки: Imago