Вратарска грешка подари победата на Верона срещу Емполи

Отборът на Верона започна сезона в Серия "А" с минимален успех с 1:0 като гост на Емполи в двубоя помежду им от първия кръг на италианския елит. Така “мастифите” прекъснаха поредицата си от четири мача без успех срещу този съперник.

Мачът беше равностоен и премина при спокойно темпо. Още в осмата минута Разван Марин можеше да открие резултата за тосканци, но Лоренцо Монтипо изби топката в напречната греда. Така се стигна до 75-ата минута, когато Федерико Бонацоли отбеляза единственото попадение в срещата. Тогава при центриране на корнер вратарят на домакините Елия Каприле увисна и това даде възможност на резервата на “джалоблу” да донесе победата на своя тим.

Следващата седмица Емполи има визита на Монца, а Верона приема гостуващия Рома.

Снимки: Imago