Два гола на Лаутаро Мартинес дадоха перфектен старт на Интер в Серия "А"

Отборът на Интер победи тима на Монца ст 2:0 в първия си мач от новия сезон 2023/2024 в Серия "А". И двата гола за домакините отбеляза Лаутаро Мартинес (8', 76').

Симоне Индзаги стартира новия сезон на вратата с Ян Зомер, който се присъедини към отбора съвсем скоро. Напред домакините действаха в схема 3-5-2, като тежестта в отбрана падна върху Стефан де Фрай. В центъра по двете крила топката изнасяха Алесандро Бастони и Федерико Димарко, а пътя към защитата пазеше от пропуквания Хакан Чалханоолу. На върха на атаката ще действаха Маркюс Тюрам и Лаутаро Мартинес.

За съжаление, българското участие на “Джузепе Меаца” не се случи тази вечер, защото Валентин Антов не попадна в сметките на Рафаеле Паладино нито сред титулярите, нито сред резервите. Също както в мача срещу Реджана за Купата на Италия преди броени дни Антов остана аут от групата. Иначе гостите от Северна Италия стартираха в схема 3-2-2-2-1, като на вратата бе Микеле Ди Грегорио. В отбрана голямата тежест се падна върху Лука Калдирола, а в халфовата линия впечатление направиха имената на Андреа Колпани и Матео Песина. На върха на нападението сам действаше хърватинът Марко Марич.

Двубоят започна със здрава битка около средата на терена, като след известно време домакините поеха инициативата и стигнаха до попадение в 8-ата минута. Лаутаро Мартинес бе изведен в изгодна позиция от Дензъл Дъмфрис и за опитния нападател не бе проблем да се разпише.

След гола играчите на Монца натиснаха и мигновено опитаха да изравнят, като в 12-ата минута Йоргос Кириакопулос стреля от границата на наказателното поле, но ударът му рикушира в бранител на "нерадзурите" и топката излезе в ъглов удар.

Очаквано устремът на гостите отвори много празни пространства в тяхната половина и играчите на Интер неколкократно имаха своите шансове да стигнат до нов гол, като към средата на полувремето изпълниха опасен ъглов удар. Няколко минути по-късно домакините стигнаха до ново положение, когато голмайсторът Лаутаро Мартинес стигна до топката при изпълнението на корнер, но я изстреля високо над напречната греда.

Двата отбора не се отказаха от високото темпо и заложиха на него дори след като измина половин час игрово време. Това обаче изигра лоша шега на играчите на Интер, които зачестиха с грубите влизания. Така в 32-ата минута Лаутаро Мартинес препъна и повали съперник, с което си изкара и жълт картон.

Играчите на Монца приложиха нов натиск в заключителните минути от първата част, като Капрари отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но топката бе блокирана от бранител в синьо и черно. Малко преди почивката пък Федерико Димарко от домакините можеше да порази вратата на съперника

Второто полувреме предложи равностойна игра в началото като с течение на времето "нерадзурите" поеха инициативата. Най-активни бяха Чалханоолу и Димарко, които можеха да направят комфортна преднината за домакните малко по-конфортна, но нямаха късмет при завършващия удар.

Това в крайна сметка се случи в 76-ата минута, когато прецизно подаване назад от аутлинията на Марко Арнаутович намери Лаутаро Мартинес точно пред вратата и той с лекота вкара топката в долния десен ъгъл.

В останалите минути от двубоя Монце продължи да бъде достойният противник, който търсеше начини да изнесе топката в опасна близост до Ян Зомер, но така и не му се получаваше. Гостите се примириха с участта си и загубиха с 0:2, като до края "нерадзурите" можеха и да увеличат преднината си, но мерникът на Арнаутович и Аугусто не бе достатъчно точен.