Късен обрат на Хофенхайм огорчи Хайденхайм в исторически за новака мач

Отборът на Хофенхайм осъществи впечатляващ късен обрат и записа победа с 3:2 като гост на Хайденхайм в двубоя помежду им от втория кръг на Бундеслигата. Така новакът допусна болезнена загуба в първото си домакинство в германския елит в клубната история.

В 16-ата минута Хайденхайм можеше да поведе, но тогава изпълнената от Ян-Никлас Бесте дузпа беше спасена от Оливер Бауман. В 25-ата минута можеше да се стигне до втора дузпа за тима, но тя беше отменена от ВАР. Само минута по-късно обаче Бесте се реваншира за по-ранния си пропуск, и то с прекрасен гол директно от пряк свободен удар. В 52-рата минута напречната греда попречи на Андрей Крамарич да възстанови равенството именно след изстрел от фал. За сметка на това шест минути по-късно Марвин Пирингер удвои преднината на домакините, разписвайки се с глава при центриране от корнер.

В 77-ата минута започна обратът в полза на гостите, след като Максимилиан Байер беше точен с удар отблизо. Само три минути по-късно далечен шут на Фин Бекер срещна първо гредата, а след това и гърба на противниковия страж, което даде възможност на Павел Кадержабек да изравни с добавка в опразнената врата. В последните секунди на редовното време Крамарич отбеляза победното попадение за своя отбор с точно изпълнена дузпа.

Снимки: Imago