Хофенхайм громи за Купата на Германия

Хофенхайм започна участието си в новото издание на Купата на Германия с лесна победа срещу третодивизионния Любек. Тимът на Пелегрино Матерацо се наложи с 4:1 като гост, въпреки че се озова в ролята на догонващ в 34-ата минута, когато Тарик Гьозюсирин откри от дузпа в полза на домакините.

В края на полувремето Андрей Крамарич изравни след пас на Мариус Бюлтер, а отново хърватският национал беше точен от дузпа в 60-ата минута. Самият Бюлтер вкара гола, с който Хофе окончателно преучпи съпротивата на съперника си, преди резервата Юлиан Юстван да оформи крайния резултат.

За втория кръг се класира и Магдебург, който надви с 2:1 като гост Ян Регенсбург. Попаденията за Магдебург реализираха Лука Шулер и Жан Югоне. Доминик Котер беше точен за домакините.

Изненадващо поражение претърпя Дармщат. "Лилиите", които се подвизават във Втора Бундеслига, бяха разгромени с 0:3 от представителя на Регионаллигата Хомбург. Маркус Мендлер даде аванс на домакините в 10-ата минута, а през второто полувреме асистира на Михаел Хайлиг, който покачи на 2:0. Десетина минути преди края се разписа и Фил Харес. В края на амча Филип Стоилкович от Дармщат пропусна дузпа.

Снимки: Gettyimages