Винд даде успешен старт за Волфсбург срещу новак

След като преди седмица Волфсбург спечели с 6:0 срещу аматьорския Макаби (Берлин) за Купата на Германия, сега тимът стартира успешно и в Бундеслигата, побеждавайки новака Хайденхайм с 2:0 на “Фолксваген Арена”.

В герой за “вълците” се превърна техният голмайстор Йонас Винд, който отбеляза и двете попадения в днешния мач. Първото дойде още в 6-ата минута, когато той се разписа отблизо след грешка на противниковия вратар. В 27-ата минута датският национал отново беше точен с шут по земя след асистенция на Матиас Сванберг. През второто полувреме и двата отбора имаха положения за трети гол в двубоя, но до такъв така и не се стигна.

След седмица Волфсбург гостува на Кьолн, а Хайденхайм е домакин на Хофенхайм.

Снимки: Imago