Чуквуезе и Окафор с първи голове за Милан

Отборът на Милан завърши лятната си подготовка с победа 4:2 над Новара. Резервите на “росонерите” надвиха третодивизиония тим на клубната си база “Миланело”. Както е известно, вчера 19-кратните шампиони на Серия “А” разбиха с 4:0 първенеца на Тунис - Етоал Сахел, отново на клубната си база. Тогава Стефано Пиоли заложи на очакваните титулярни 11 преди старта на сезона в калчото срещу Болоня на 21 август. Хеттрик отбеляза Рубен Лофтъс-Чийк, а Оливие Жиру се разписа от дузпа.

Днес наставникът на “червено-черните” даде възможност на играчите, които пък се очаква да не бъдат титуляри на стадион "Ренато дел Ара", за да натрупат игрови минути. Новите му попълнения, които със сигурност обаче ще се борят за титулярно място през сезона Самуел Чуквуезе и Ноа Окафор отбелязаха първите си попадения за миланския гранд, след като пропуснаха турнето в САЩ и голяма част от контролите поради различни причини.

Бившият играч на Виляреал бе точен още в 9-ата минута. Той се разписа след индивидуална акция. Шест минути по-късно крилото стреля, вратарят на гостите спаси и при добавката бившият нападател на РБ Залцбург удвои. Двамата пропуснаха по още една добра възможност, за да се разпишат, докато останаха на терена.

Новара намали в 31-вата минута след грешка на Кяер и гол на Конти. През втората част капитанът Калабрия с хубав гол вкара за 3:1 в 55-ата минута. Осем минути преди края този път след лошо изчистена топка от Побега се възползва Принели и намали, докато секунди преди края Коломбо с хубав изстрел оформи крайното 4:2.

Милан завърши лятната си подготовка с четири победи - Лумезане (7:0), Етоал Сахел (4:0), Новара (4:2), Монца (7:6 след дузпи) за трофея "Силвио Берлускони". “Росонерите” записаха и четири поражения - 2:3 от Реал Мадрид, 5:6 след дузпи от Ювентус, 0:1 от Барселона и 0:1 от Тренто.

МИЛАН 4:2 НОВАРА
1:0 Чуквуезе (9)
2:0 Окафор (15)
2:1 Конти (31)
3:1 Калабрия (55)
3:2 Принели (82)
4:2 Коломбо (89)

МИЛАН (4-3-3): Миранте; Калабрия, Кяер, Бартезаги, Флоренци, Муса, Адли, Побега, Чуквуезе, Окафор, Ромеро

Резерви: Спортиело, Нава, Хименес, Шимич, Нсила, Салемакерс, Елету, Дзероли, Траоре, Коломбо