Резервите на Милан се изложиха срещу третодивизионен отбор

Милан допусна шокираща загуба с 0:1 в днешната си контрола срещу третодивизионния Тренто, който завърши на 14-о място в група “А” на Серия “Ц” през миналия сезон.

Милан срази Монца с дузпи за трофея "Силвио Берлускони"

Тъй като снощи “росонерите” имаха далеч по-сериозна контрола срещу елитния Монца, която спечелиха след изпълнение на дузпи, днес участие взеха само играчи, които се появиха като резерви вчера или въобще не играха. Сред титулярите в днешната проверка обаче бяха новите попълнения Марко Спортиело, Лука Ромеро, Юнус Муса и Самуел Чуквуезе, като последните двама се задържаха на терена в продължение на 56 минути. Голът за Тренто беше дело на Леон Шипош в 69-ата минута.

На миланския гранд му предстоят още две контроли преди старта на сезона в Серия "А" след 10 дни. Става въпрос за приятелските мачове срещу тунизийския Етоал (12 август) и друг тим от Серия “Ц” - Новара (13 август).

Стартов състав на Милан: Спортиело, Флоренци, Кяер, Шимич, Бартезаги, Муса, Адли, Побега, Чуквуезе, Коломбо, Ромеро

Снимки: Imago