Милан срази Монца с дузпи за трофея "Силвио Берлускони"

Милан спечели трофея "Силвио Берлускони", побеждавайки Монца след изпълнение на дузпи. Мачът бе в чест на легендарния президент, който бе начело и на двата клуба и наскоро почина. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, а при 11-метровите удари "росонерите" бяха безгрешни и се наложиха с 6:5 точни изстрела.

Милан пръв откри резултата в мача. В 28-ата минута Кристиан Пулишич бе спънат за дузпа и сам застана да изпълни наказателния удар. Изстрелът му от бялата точка бе спасен от вратаря, но американецът реагира достатъчно бързо и успя да довкара отбитата топка във вратата.

Монца обаче бързо възстанови равенството. В 32-рата минута Андреа Колпани получи пас в коирдор и останал очи в очи с вратаря на съперника вкара за 1:1.

Този резултат се запази до края на двубоя и победителят трябваше да бъде определен с дузпи. Там играчите на Милан не направиха нито една грешка и реализираха всичките си удари от бялата точка, като се разписаха Райндерс, Окафор, Томори, Лофтъс-Чийк, Коломбо и Тиав. За Монца грешникът се оказа Бириндели, който изпълни шестата дузпа за своя тим и прати топката в гредата.

Така Милан е първият носител на трофея "Силвио Берлускони". Това бе поредна проверка от лятната подготовка на "росонерите", които ще изиграят още два приятелски мача преди началото на сезона. На 9 август те ще срещнат Тренто, а на 13 август имат уреден сблъсък с Новара.

Снимки: Gettyimages