Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Реал Мадрид възкръсна срещу Милан и направи феноменален обрат

Отборите на Реал Мадрид и Милан стартираха тази нощ мачовете от предсезонната си подготовка в САЩ. Двата колоса на европейския футбол изиграха фамозен мач на стадион “Роуз Боул” в Пасадена, Калифорния, който завърши 3:2 за "кралете".

Головете отбелязаха Фикайо Томори (26') и Лука Ромеро (42') за Милан, а за Реал Мадрид се разписаха Валверде (58', 59') и Винисиус Жуниор (84').

Карло Анчелоти е решил да не експериментира в по-голямата част от състава си и започва с някои от най-добрите си футболисти. На вратата може и да стартира като титуляр резервният вратар Андрий Люлин от Украйна, но веднага след него полевите футболисти респектират с имената си. Забелязват се играчи като Милитао, новото попълнение Белингам, Начо, Кроос, Хоселу и Менди, които със сигурност ще тормозят противниковата отбрана и няма да допускат пропуквания в своите редици.

Положението при “росонерите” е една идея по-различно и Стефано Пиоли е решил да пусне една идея по-балансиран състав. На вратата започва Марко Спортиело, който не е сред най-известните стражари на Милан. В отбрана виждаме играчи като Калабрия, Симич, Томори и Флоренци, а в центъра на терена ще действат Лофтъс-Чийк, Крунич и Побега. На върха на атака е поставен Пулишич, като той ще бъде подпомаган от Месиас и младока Лоренцо Коломбо.

Мачът започна в неочаквано спокойно темпо и двата отбора не се втурнаха в агресивно нападение, с което да зарадват препълнения стадион. Все пак играта се задвижи през втората половина на откриващото полувреме и отборът на Милан вкара два гола, с които се оттегли на почивката с комфортен аванс. Те бяха дело на Фикайо Томори и Лука Ромеро.

На полувремето двата отбора смениха всичките си играчи и подновиха схватката с изцяло нови играчи.

Това промени нещата на 180 градуса и ги направи колкото прекрасни за “кралете”, толкова и ужасни за “росонерите”. Всичко започна да се разпада за играчите на Стефано Пиоли около час игрово време след първия съдийски сигнал, когато Валверде вкара два бързи гола за по-малко от 60 секунди и изравни резултата.

Така се стигна и до 84-ата минута, когато поредната убийствена атака на мадридчани заби последния пирон в ковчега на Пиоли и компания. Тогава третия в света Лука Модрич за пореден път този сезон намери с блестящо центриране Винисиус Жуниор, който прати топката за трети път във вратата на Милан.

Снимки: Imago