Милан отново пропиля преднина и загуби на дузпи от Ювентус във втората си американска контрола

Отборите на Ювентус и Милан направиха равенство 2:2 в редовното време в приятелски мач на стадион “Дайнити Хелт Спортс Парк” в Карсън, Лос Анджелис, Калифорния, след което "старата госпожа" победи при изпълнение на дузпи. Головете за "росонерите" отбелязаха Малик Тиау (24') и Оливие Жиру (39'), докато за "старата госпожа" се разписаха Данило (33') и Даниеле Ругани (48').

Масимилиано Алегри започна на вратата с верния си страж Войчех Шчесни, а в защита пред него най-любопитно изглеждаше името на Данило, който беше подпомаган от Федерико Гари. В халфовата линия опитният Локатели си взаимодействаше с младока Мирети, а на върха на атаката “старата госпожа” започна с Мойс Кийн и Федерико Киеза.

Подобно на срещата с Реал Мадрид наставникът на Милан - Стефано Пиоли, пусна комбинация опитни и млади играчи. На вратата бе Майк Менян, а пред него стратира четворка бранители, сред които любопитно бе името на Давиде Калабрия, на когото бе поверена и капитанската лента. В центъра на терена действаха обиграните Лофтъс-Чийк и Раде Крунич, които бяха подпомагани от Тижани Рейндерс. На върха на атаката Пиоли разчита на трима нападатели в лицето на Пулишич, Жиру и Леао.

Милан отново може да съжалява, че не излеза крайния победител от американската си контрола. “Росонерите” водиха на два пъти, като откриха резултата в 23-ата минута след гол на Малик Тиау. Точно десет минути по-късно Данило изравни, но в края на полувремето Оливие Жиру изведе отборът от Милано отново напред. Торинци обаче не се предадоха и малко след почивката изравниха пак чрез Даниеле Ругани и дори можеха да спечелят, ако бяха реализирали последвалите си положения, но това така и не се случи.

В крайна сметка трябваше да се излъчи победител и бяха насрочени 11-метрови наказателни удари. При тях тимът на Ювентус излезе по-хладнокръвен и победи с 6:5.